1. Çevrimiçi sınavlarınıza internet bağlantınızın iyi çektiği bir noktada girmeniz, cihazınızın şarjının yeterli olması ve sınava girdiğiniz tarayıcı sürümlerinin güncel olması gibi hususlar sorunsuz bir sınav yaşamanız için oldukça önemlidir. Aksi takdirde sınav esnasında yaşanan anlık bağlantı kopmaları sunucuyla bağlantınızı kesebilecek ve sınav sisteminden düşebileceksiniz.
  2. Sistemden herhangi bir sebepten kaynaklı olarak ayrıldığınızda, dersiniz için belirlenen sınav süresi içerisinde sisteme tekrar giriş yaparak sınavınıza kaldığınız sorudan devam edebileceksiniz. Ancak sınava tekrar girmek için geçen süreyi kaybetmiş olacaksınız (ek süre verilmeyecektir). Bu yüzden sınav zamanında sınava bağlanmak için uygun şartları sağladığınızdan (cihazınızın şarjı olduğundan, internet bağlantınızın sağlıklı olduğundan vb.) emin olun.
  3. Herhangi bir cihazdan ve tarayıcıdan sınav sistemine girişte sorun yaşıyorsanız farklı bir cihazdan veya tarayıcıdan sınava girmeye çalışın.
  4. Cep telefonu ile sınava giriş yapmayınız. Cep telefonlarından kaynaklanan sorunlardan dolayı aday sorumludur.
  5. Sınav sorularını dikkatli okuyun ve işaretlediğiniz cevaptan emin olduğunuz takdirde sonraki soruya geçin. SORULARA GERI DÖNÜLEMEMEKTEDIR.
  6. Sorularınızın hepsini işaretlediğinizde aktif olan Sınavı Bitir butonuna tıklayarak sınavınızı bitirebilirsiniz.
  7. Sınav suresi bittiğinde sınavınız otomatik olarak bitirilecektir.
  8. SINAV BAŞLADIĞINDA AÇILAN SAYFA HARICINDE HIÇBIR ALANA TIKLAMA YAPMAYIN VE BAŞKA BIR PENCERE, SAYFA VEYA PROGRAM AÇMAYA ÇALIŞMAYIN. BU TARZ GIRIŞIMLER SISTEM TARAFINDAN KAYDEDILECEK VE ILGILI DERSIN ÖĞRETIM ELEMANINA BILDIRİLİP SINAVINIZ GEÇERSİZ SAYILACAKTIR.
  9. Sınav sırasında tarayıcınızın Geri tuşuna basılması veya sayfanın yenilenmesi şüpheli durum olarak kaydedilir ve sistemden atılmanıza sebep olabilir. Sisteme tekrar giriş yapmaya çalışarak vakit kaybedebilirsiniz ve art niyet tespit edildiğinde sınavınız iptal edilebilir.
  10. Sınav sayfası herhangi bir sebepten dolayı kapanırsa sınav sistemine tekrar giriş yaparak sınavınıza kaldığınız sorudan devam edebilirsiniz.
  11. Sınav sırasında internetinizin kesilmesi durumunda ya internet bağlantınız tekrar sağlanana kadar bir işlem yapmadan bekleyin ya da sınav sekmesini veya sayfasını kapatın ve internet bağlantısı tekrar sağlandığında sınav sistemine tekrar giriş yaparak sınavınıza kaldığınız sorudan devam edin.

                                                                                     TÖMER MÜDÜRLÜĞÜ
 
 

WHATSAPP

 

   0 544 318 20 81

SOSYAL MEDYA

        

ONLİNE BAŞVURU SİSTEMİ

SERTİFİKA DOĞRULAMA

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ


    
Bilgi talebi, istek, memnuniyet, öneri ve şikayetleriniz için bu bağlantıya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz. 
 

İLETİŞİM

Adres: Harran  Üniversitesi TÖMER Yenişehir Kampüsü  Haliliye/ŞANLIURFA
https://bit.ly/2Qcwb0J

Telefon: +90  0414 318 3000 / 3295
E- posta:  tomer@harran.edu.tr