Harran Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER), Türkçenin yabancılara öğretimi alanında faaliyet gösteren bir kurumdur. Türkçenin yabancılara öğretimi alanını akademik bir disiplin haline getirme yolunda önemli adımlar atan Merkezimiz, pek çok öğrenciye Türkçe öğretimi konusunda ulaşmayı planlamaktadır.

Harran Üniversitesi TÖMER, yabancılara Türkçeyi öğretirken şu ilkelere özen gösterir:
  1. Harran Üniversitesi TÖMER’de, beceri temelli bir dil öğretimi yaklaşımı uygulanmaktadır. Bu bakımdan TÖMER’de okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri ile dilbilgisi alanına yönelik dersler düzenlenir.
  2. Harran  Üniversitesi TÖMER’de tematik bir öğretim yaklaşımı hâkimdir. Kurs süresince kullanılan ders materyalleri, Türkçenin fonetik özellikleri ile konuların gündelik hayatta gerekliliği ve birbirleriyle ilişkileri esas alınarak kurulmuş temalardan oluşur. Böylece kursiyerler birbiriyle ilişkili kelime ve kavramları bir arada öğrenirken, gündelik hayatta kendilerine gerekli olan kelime ve kalıpları öğrenirler.
  3. Harran Üniversitesi TÖMER’de, bütün öğrenciler dönem dönem sınavlara alınır. Bu sınavlara göre seviye sınıfları oluşturulur. Seviye sınıfları arasında aylık sınav sonuçlarına göre geçişler gerçekleşebilir.
  4. Harran  Üniversitesi TÖMER’de, dil öğretimi, teknolojik imkanlardan yararlanılarak gerçekleştirilir. TÖMER’de, yabancılar için özel olarak geliştirilmiş ders materyalleri; bilgisayar, yansıtma cihazı gibi teknik imkanlar öğrencilerin hizmetine sunulur.

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİBilgi talebi, istek, memnuniyet, öneri ve şikayetleriniz için bu bağlantıya tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz. 

 

İLETİŞİM

Adres: Harran  Üniversitesi TÖMER Yenişehir Kampüsü  Haliliye/ŞANLIURFA
https://bit.ly/2Qcwb0J

Telefon: +90  0414 318 3000 / 2080
E- posta:  tomer@harran.edu.tr

SERTİFİKA DOĞRULAMA